Nie masz odpowiedniej sumy pieniędzy, aby nabyć samochód na własność? Nic straconego. Od kilku lat wiele zarówno właściciele firm, jak i klienci indywidualni decydują się na długoterminowy wynajem samochodów osobowych. Przekonaj się, dlaczego tyle osób podjęło decyzje o wynajęciu samochodu. Czym jest najem długoterminowy samochodu i kto może z niego korzystać? 

Wynajem aut długoterminowe – co to?

Osoby, które chcą pozyskać samochód do celów prywatnych lub biznesowych, mogą skorzystać z kredytu samochodowego lub leasingu. W ciągu ostatnich kilku lat zrobiło się bardzo głośno o usłudze, jaką jest najem długoterminowy samochodu

To produkt oferowany przez wypożyczalnie aut. Wynajem aut długoterminowe kryje się pod pojęciem Car Fleet Management. Bardzo często również na rynku motoryzacyjnym taka usługa występuje pod określenie „auto na abonament”. 

W prostym ujęciu wynajem aut długoterminowe polega na tym, że najemca może użytkować wybrane auto przez określony czas za wpłacanie wypożyczalni stałej raty.  Współpraca między najemcą, a wypożyczalnią zostaje nawiązana za pomocą umowy na najem długoterminowy samochodu.

Jakie koszty generuje najem długoterminowy samochodu?

Jeśli chodzi o koszty, jakie generuje długoterminowy wynajem samochodów osobowych, to klient musi być przygotowany jedynie na opłacania rat wynajmu. Opłata wstępna w wielu wypożyczalniach nie jest wymagana, co jest dodatkową zaletą i walorem dla najemcy. 

Ważnym aspektem w usłudze, jakim jest najem długoterminowy samochodu stanowi limit kilometrów. Ten parametr również może decydować o okresie użytkowania pojazdu przez najemcę. 

Limit może być przekroczony, jeśli najemca źle oceni swoje potrzeby użytkowe, natomiast wtedy będzie musiał się liczyć z opłatą dodatkową, kształtowaną przez stawkę za 1 km. W przypadku, gdy wynajem aut długoterminowe zostaje przekroczony, to każdy kolejny kilometr może kosztować około 50 groszy. 

Długoterminowy wynajem samochodów osobowych – kto może skorzystać z usługi?

Główną zaletą omawianej usługi jest to, że jest ona kierowana do wielu grup osób. Tak naprawdę najem długoterminowy samochodu może zostać wykupiony przez duże korporacje z flotą, małe i średnie przedsiębiorstwa, właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, a także klienci indywidualni.