tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
porady - na co zwrócić uwagę decydując się na montaż
Autor Wiadomość
Patrykk

Wysłany: 2015-10-03, 14:49   

Jak widać kolejne rekordy Twojej instalcji :)
Sporo już wyprodukowałeś. To jest całkowita produkcja prądu z PV, czy energia oddana do sieci (minus własne zużycie)?

georgo 

Wysłany: 2015-10-04, 21:05   

To jest całkowita ilość wyprodukowanej energii od początku roku 2015.
Ale proszę bardzo - oto wszystkie dane od początku roku z mojej instalacji:

1. ilość energii wyprodukowanej do 01.10.2015 (czyli total to co moje panele wyprodukowały) : 2047 kWh
2. ilość energii oddanej do sieci do 01.10.2015 (czyli to czego z powyższej wyprodukowanej energii 2047 kWh nie zdołałem zużyć na własne potrzeby i sprzedałem do Taurona, za to Tauron mi zapłaci) : 1385 kWh.
3. Różnica pomiędzy powyższymi wartościami daje to co wyprodukowałem i od razu zużyłem na własne potrzeby: 2047 - 1385 = 662 kWh
4. ilość energii zużytej do 01.10.2015 (czyli za to zapłacę Tauronowi - czyli musiałem to pobrać z sieci bo miałem zapotrzebowanie wyższe niż moja produkcja): 2350 kWh. Można zatem powiedzieć, że moje gospodarstwo zużyło do te pory: 2350 "z sieci płatnej" i 662 z paneli "za darmo". Czyli w sumie 3012 kWh. To by się zgadzało bo do tej pory zużywałem rocznie około 4100 kWh.

Myślę, że z powyższego można dokonać prostych obliczeń co do zysku i stopy zwrotu dla instalacji "mojego typu". Przypomnę: domek jednorodzinny, instalacja 2,5 kWp jednofazowa.

Dokonałem we wrześniu kolejnych zmian w instalacji: obciążyłem kolejnym obwodem ten obwód który zasilam panelami pv. W efekcie powinienem jeszcze więcej wyprodukowanej energii ze słońca zużywać na bieżąco zamiast sprzedawać do sieci.

Odpowiedz do tematu