tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż paneli fv na dachu dwuspadowym zachód -wschod ?
Autor Wiadomość
dioob 

Wysłany: 2017-10-15, 17:35   Montaż paneli fv na dachu dwuspadowym zachód -wschod ?

Witam mam dylemat , u nas w gminie ruszyły zapisy na dotacje do OZE w wysokości dopłat do 60 % kosztów inwestycji, osobiście jestem zainteresowany projektem , łączna moc paneli ma oscylować w okolicy 3 kw, więcej informacji z czego ma się składać instalacja jeszcze nie mam .
Ale mam dylemat ponieważ mój dom ma dach dwuspadowy kot ok 45 stopni pokryty dachówką .Dom jest ustawiony kalenicą w stronę południowy-wschód ,cieżko mi określic pod jakim kątem ale mniej wiecej o godzinie 15 słonce świeci mi bezpośrednio w okna i i zaczyna doświetlać stronę zachodnią która doświetlana jest praktycznie do zachodu słońca. .Plusem jest fakt że dom stoi praktycznie w szczerym polu i na wzniesieniu ,nie zasłaniają mnie żadne drzewa i zabudowania.
I tu pytanie czy podział paneli np 6 szt na wschód i 6 na zachód będzie dobrym rozwiązaniem, i czy nie zgeneruje to jakiś dodatkowych kosztów ,czy może jakaś inna opcja zaznaczam że opcja montażu na ziemi odpada (różnica w cenie ).
Może któryś z forumowiczów posiada panele zamontowane na wschód i zachód.
Dziękuje i proszę o porady. Usytuowanie około 25 km od Krakowa w strone Olkusza.Wyżyna krakowsko -czestochowska.

patrykr1 

Wysłany: 2017-12-12, 06:06   

Witam,
Ja mam panele wschod 10 szt zachod 8 sztuk. Moc laczna 4600W.
Plusy: wiosna /lato panela produkuja juz od switu, max jaki widzialem na falowniku to 4000W,
srednio w lato 3200W.
Minus: Zima slonce pokazuje sie raczej okolo poludnia, produkcja max 1000W, zazwyczaj ponizej 500W
Najlepszy miesiac sierpien 2017 511kWh, najgorszy Styczen 2017 46,5kWh.
Roczna produkcja 3570kWh, instalacja byla wyliczona ze wyprodukuje 3600kWh

Odpowiedz do tematu