tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin UDT fotowoltaika - jakie pytania mogą się pojawić?
Autor Wiadomość
Ireneusz

Wysłany: 2015-12-29, 14:30   Egzamin UDT fotowoltaika - jakie pytania mogą się pojawić?

Witam,
Jestem po szkoleniu z fotowoltaiki, teraz muszę przystąpić do egzaminu UDT.
Czy ktoś z Was uczestniczył już w takim egzaminie UDT i czy może podać jakiego typu pojawiają się pytania?
Podobno jest to test wyboru.

PV_SPEC

Wysłany: 2016-01-14, 18:51   

Egzamin w UDT składa się z 2 części. Pierwsz część to test wyboru, w którym mamy 24 pytania. Druga część egzaminu to tzw. zadania do opracowania, są 3 zadania i w każdym z nich trzeba mieć minimum 60% zaliczone.

Przykładowe pytanie w teście:

Instalacja fotowoltaiczna on-grid przyłączona jest do sieci energetycznej 3 fazowej 4 przewodowej. Sieć posiada oznaczenie:
1. TN-S
2. TN-C-S
3. TN-C
4. IT

ATUM
ATUM

Wysłany: 2016-01-26, 12:12   

Jednym z zadań w części praktycznej było narysowanie schematu jednokreskowego instalacji PV.
formularz kontaktowy: http://atum.edu.pl/

TxH019 
TxH

Wysłany: 2016-02-23, 13:11   

Dzień dobry instalatorzy,

Jestem świeżo po wczorajszym egzaminie w UDT Katowice , egzamin OZE.

Szkolenie moje odbyłem w szkole ATUM Wrocław i ze smutkiem muszę stwierdzić że przygotowanie uczestników do egzaminu jest na poziomie słabym a nawet stwierdzę że kiepskim. Jedynym słusznym prowadzącym był pan Marcin którego serdecznie pozdrawiam.
Bardzo mało materiałów szkoleniowych i jeszcze mniej pytań przykładowych które mogły by wystąpić na egzaminie. A wiadomo że każdy kto chce przystąpić do egzaminu OZE powinien mieć zarys tego co może wystąpić na egzaminie. Materiał w postaci książki jest bardzo szeroko opisany. Pierwsze 160 stron to czysta teoria o elektryce a na 161 str wiadomości o układzie solarnym :) tak .... i książkę bardzo źle się czyta / studiuje. Oprócz tego uczestnik szkolenia otrzymuje skoroszyt na notatki oraz rozpiskę jak przystąpić do egzaminu. Przed egzaminem spotkałem pana, który odbył szkolenie w KENO Gliwice i byłem w szoku jakimi materiałami dysponował oraz przykładowe testy które otrzymał na szkoleniu.

Wracając do tematu

Przykładowe pytania z testu otwartego tego drugiego do opisania :

1) Opisz realizację ochrony przeciwporażeniowej dla instalacji PV z generatorem PV na dachu budynku.

2) Opisz zasady BHP dla instalatora pracującego na dachu.

3) Schemat instalacji PV w którym trzeba obliczyć napięcie + i - na końcach kabli. Obliczyć prąd zwarcia oraz moc całej instalacji

Na te pytania egzaminujący prosili by opisać jak najbardziej szczegółowo ze względu na punktacje 0.5pkt za każdą dobrą wskazówkę.

Co do testu zamkniętego / teoretycznego na którym jest 24 pytania oraz odpowiedzi a : b : c. Czyli 33% szans na wybranie dobrej odpowiedzi.

Przykładowe pytanie :

Kabel YKY 3x1,5 to przewód ....

a) Przewód płaski 3 żyłowy...
b) Przewód linkowy 3 żyłowy ...
c) Przewód druciany 3 żyłowy ....

Mam nadzieję że moja pierwsza wypowiedź była pomocna.

Pozdrawiam wszystkich

ATUM
ATUM

Wysłany: 2016-02-29, 08:39   

W firmie ATUM utrzymuje się wysoka zdawalność na egzaminach.
Poziom zdawalności można zweryfikować na stronie UDT, na której w zakładce BIP publikowane są aktualne statystyki.

Przykładowe opinie uczestników naszych szkoleń:
https://www.facebook.com/...774369279263698

W Urzędzie Dozoru Technicznego nie obowiązuje jeden zestaw pytań, dlatego warto przygotować się z wszystkich omawianych w trakcie szkolenia zagadnień.

Uczestnicy szkoleń w ATUM otrzymują:
-podręcznik p. Tytko ( pozycja zawiera więcej zagadnień niż wymagane w trakcie egzaminu),
-autorskie materiały opracowane przez wykładowców,
-przewodnik Instalatora z najważniejszymi zasadami, terminami oraz warunkami uzyskania certyfikatu,
-oraz wspomniane materiały piśmiennicze (skoroszyt i długopis).

Powracając do tematu założonego wątku, poniżej pytania jakie otrzymaliśmy od Uczestników szkoleń w naszym ośrodku:
1. Narysuj i omów schemat blokowy instalacji PV podłączonej do sieci
2. Oblicz napięcie na zacisku, prąd sumaryczny, sumaryczną moc dla modułu fotowoltaicznego posiadającego dane parametry.
3. Sprawdź poprawność doboru inwertera do systemu fotowoltaicznego o zadanych parametrach.

Mam nadzieję,że okażą się pomocne.

Aktualne terminy egzaminów w UDT możecie sprawdzić na naszym FB: https://www.facebook.com/ATUMedu/
formularz kontaktowy: http://atum.edu.pl/

Odpowiedz do tematu