tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż fotowoltaiki na płaskim betonowym dachu
Autor Wiadomość
deskon

Wysłany: 2015-12-13, 10:28   Montaż fotowoltaiki na płaskim betonowym dachu

Witam,jestem nowy na forum jestem zainteresowany zestawem fotowoltaicznym o mocy 2kW mam dom z dachem płaskim betonowym, kotwienie raczej odpada bo pod samą papą jest dużo żużla, zastanawiam się nad układem czy 8 Paneli 255W w rzędzie na stelażu obok siebie czy poprostu 4 na długość czyli po dwa jeden nad drugim, takie chyba rozwiązanie było by lepsze bo w razie czego mogę dodać dodatkowy stelaż, i dodatkowe panele, tylko czy nie będzie konstrukcja bardziej narażona na wiatr, druga sprawa panele są potrzebne do zasilania grzałki w bojlerze 2kw, pod jakim kątem ustawić te panele na stelażu, bo teraz mamy pogody jakie mamy często nawet jesień nie palę w piecu jak i na wiosnę a woda ciepła by się przydała, i ostatnia najważniejsza sprawa montaż aby Paneli nie zwiało, mieszkam na górce z dwóch stron nie mam żadnej zabudowy czasami jak są wichury mocno wieje, jakie dobrać obciążenie czy mogą być krawężniki drogowe jeden waży 130 kg ile bych ich musiał mieć na 8 Paneli jeżeli każdy ma 20 kg i 1,5 metra wysokości i 1m szerokości, no i czy mogę dać konstrukcję tak jak mówiłem 8 paneli ale 4 w rzędzie czyli po dwa jeden nad drugim czy obciążniki betonowe dają radę, czy lepiej w rzędzie pojedynczo czy nie będzie to bardziej pewne. Pozdrawiam Mariusz

[ Dodano: 2015-12-25, 23:14 ]
czyżby nikt nie montował Paneli na płaskim dachu.

Odpowiedz do tematu