tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Panele fotowoltaiczne - wykorzystanie
Autor Wiadomość
Janek45

Wysłany: 2012-12-12, 15:02   Panele fotowoltaiczne - wykorzystanie

Interesuje mnie możliwość wykorzystania paneli fotowoltaicznych w domu - do jego zasilania. Tak sobie myślę aby zainstalować taki panel na domu. Magazynowałbym sobie energię z paneli i zasilał przynajmniej część urządzeń w domu. Ideałem by było połączenie zasilania sieciowego i tego z paneli - ciekawe czy tak się da zrobić.
Ma ktoś jakieś doświadczenia, którymi mógłby się podzielić.

Kosynier
Gość
Wysłany: 2012-12-14, 20:54   

Obecnie rynku zasilania energia odnawialna istnieją już specjalne urządzenia sterujące inwertery-falowniki zarządzające praca paneli PV, poprzez zamianę napięcia i prądu stałego na zmienne 230 Volt i dostosowanie go warunków domowej sieci energetycznej, istnieje również możliwość przyłączenia akumulatorów do tego typu instalacji w celu podtrzymania energii w nocy lub dużego zachmurzenia za dnia.Według najnowszych rozporządzeń państwowych przyłączenie takiej instalacji sieci pozwala również na oddawanie Nadwyżki zgromadzonej energii do sieci energetycznej za co dostawcy energii będą płacić pieniądze domowym użytkownikom za każdy kilowat wyprodukowany z tej że instalacji energii słonecznej.

SylwekK 
komb-INATOR

Wysłany: 2013-01-25, 14:12   

Można, można... ja tak mam 8-) Dwa panele 120W 24V i przetwornica 500W sinus z UPS'a i automatyczny sterownik mojego projektu, który przełącza odpowiednie obwody w domu aby światełko nadal było tam gdzie jest niezbędne. Na razie temat jest na elektrodzie, ale postaram się go tu zamieścić w wolnej chwili (ech ten chroniczny brak czasu).

Odpowiedz do tematu