tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozliczamy się z ENEA
Autor Wiadomość
bumbum

Wysłany: 2017-09-21, 20:53   Jak rozliczamy się z ENEA

Jak załozył bym taką instalację to jak bedę się rozliczał z Enea? Czytam rózne fora i róznie ludzie piszą. U mne na fakturze są takie składniki
Energia czynna
Opłata stała sieciowa - układ 3-fazowy
Opłata przejściowa > 1200 kWh
Opłata jakościowa
Opłata zmienna sieciowa
Opłata abonamentowa
Co z tego co wymieniłem będę płacił? Energia czynna to wiadomo, jak będę od nich brał,Opłata zmienna sieciowa tez spora jest, ale co to za dziadostwo? To jest ten przesył? Będę to płacił jak pobieram nawet te 80% i jak wysyłam swoje 100% czy jak. Reszta to drobne opłaty i mało co istotne.

Podam przykład. Wyprodukowałem 1000kWh, bezposrednio zuzyłem 200kWh, reszta poszła w sieć , a wieczorem odebrałem 640kWh, czyli za te 640kWh nie płacę za energię czynną tylko opłatę zmienną sieciową tak? Pytam bo mój znajomy tak płaci.

Z Enea nie moge się dogadać. Dzwonię do nich to nie wiedzą i odsyłają do formularzy na ich stronie aby zamówić rozmowę z konsultantem. Niestety nikt nie oddzwania.

Niby jest napisane, cytuję artykuł :
" Od ilości rozliczonej energii elektrycznej, w sposób, o którym mowa w ust. 1, prosument nie uiszcza:
1) na rzecz sprzedawcy, o którym mowa w art. 40 ust. 1a, opłat z tytułu jej rozliczenia;
2) opłat za usługę dystrybucji, których wysokość zależy od ilości energii elektrycznej pobranej przez prosumenta;
opłaty te są uiszczane przez sprzedawcę, o którym mowa w art. 40 ust. 1a, wobec operatora systemu dystrybucyjnego
elektroenergetycznego, do sieci którego przyłączona jest mikroinstalacja. "

Czy usługa dystrybucji to jest ta zmienna sieciowa?

Odpowiedz do tematu