tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacje fotowoltaiczne
Autor Wiadomość
and 

Wysłany: 2015-06-01, 09:34   Instalacje fotowoltaiczne

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i proszę o poradę w doborze komponentów do małej instalacji fotowoltaicznej.Moje zapotrzebowanie na prąd jest 3.5 A maksymalnie. Chodzi mi o dobranie dobrego sprawdzonego panela, nie wiem czy przetwornica sinus pro 1000s 12v albo 2000s 24v jest dobrym wyborem no i nie widem jaki akumulator dobrać pod moje zużycie prądu , a może nie kupować akumulatorów tylko zamiast sinus pro kupić inwerter i pakować prąd bezpośrednio do sieci . Proszę o pomoc w rozwiązaniu moich wątpliwości.Pozdrawiam.

Janek45

Wysłany: 2015-06-02, 19:55   

Zapotrzebowanie na 3,5A jest stałe czy zmienne? Co chcesz zasilać?
Jeśli masz dostęp do sieci 230V to proponuję inwerter.

and 

Wysłany: 2015-06-03, 00:19   

3.5A jest raczej maksymalne mierzyłem wszystkie urządzenia które chcę zasilić to jest telewizor, dekoder, komputer stacjonarny, laptop kiedy jest na ładowarce,lodówka i wszystkie żarówki ledowe w mieszkaniu, sugerowałeś zastosowanie inwertera ale jak nie będzie prądu i będzie późny wieczór to panel nie wyprodukuje mi prądu.

Kwazor 
Elektronik

Wysłany: 2015-06-03, 21:01   

Inwerter i prąd do sieci = składasz wniosek o podpięcie do sieci / zrobisz to bez pozwolenia = długo się nie wypłacisz.

Jak system Off Grid.
Panele minimum 4x250W ( ty potrzebujesz 840VA )
Regulator MPPT Tracer ET3415
Akumulatory na system 48V 100Ah ( nie pchaj się w 24V bo prądy duże)
Przetwornica z pełnym sinusem ( żadna aproskymacja sinusa = lodówka ci nie zastartuje )

Ceny sobie znajdziesz w sieci.

and 

Wysłany: 2015-06-05, 11:43   

Regulatoa MPPT Tracer ET3415 na alegro nie mogłem znaleźć, odnośnie panela, moje zapotrzebowanie na prąd jest 3.5A maksymalnie jak bym włączył wszystkie odbiorniki jednocześnie,czy nie wystarczy mi jeden panel?jakie są akumulatory na system 48v?, system na 24V nie jest dobry?ale na przykład ta przetwornica sinus pro 1000s 12v da mi tylko 3A a to dla mnie trochę za mało a ta sinus pro 2000s 24v jest na 24V

korczydar 

Wysłany: 2018-08-27, 06:27   

Witaj.
Sam jestem dopiero świeży, ale postaram się coś podpowiedzieć z mojego już doświadczenia. Po pierwsze, pytasz, czy jeden panel nie wystarczy, bo przecież nie będziesz używał wszystkiego naraz. Ale zaraz dalej piszesz, że chcesz przetwornicę, która da więcej niż 3A, tak jakbyś jednak chciał odpalać wszystko naraz. To w końcu jak? ;)
Po drugie, sam właśnie mam jeden panel 280W i jeden akumulator 110Ah. Instalacja off, nie mam przyłącza. Styka to bez problemu na światło, radio, TV. Komputerów jeszcze nie podłączałem. Ale z lodówką... Przy pięknym słonecznym dniu, panel daje radę naładować akumulator i zasilać lodówkę. Ale już wieczorem lodówka ciągnie z akumulatora, i u mnie około 4 rano prąd się kończy, lodówka się rozmraża. Jeśli bym wieczorem poużywał komputer albo więcej TV, to pewnie padłaby wcześniej. Lodówka mała, w domku holenderskim. Jeśli na drugi dzien znow jest super słonko, znów lodówka rusza, bateria się ładuje. Ale jeśli następny dzień jest pochmurny, to jeden panel 280W ledwo daje ciągnąć lodówkę, a ładuje baterię tylko podczas gdy lodówka stoi. Czasem nawet do pracy lodówki dobiera sobie z akumulatora. Co za tym idzie? Ano aku się nie naładuje do końca, i następnej nocy lodówka siądzie o północy albo i wcześniej.
Potrzeba znacznie większego aku, a co za tym idzie więcej mocy do ładowania. Ja w tej chwili chcę spróbować tak, że dam większy aku 230Ah, i dwa panele na próbę. Jeden nawet w pochmurne dni powinien dac rade lodówce, a drugi by wtedy ładował, tak prosto pisząc. Ale obawiam się, że i tak skończy się na 4 panelach i dwóch aku na 24V...Nie wiem gdzie chcesz tą instalację, ale pamiętaj że sama przetwornica pożera duże ilości prądu, nawet nic nie robiąc, tylko w stanie czuwania. Do tego żeby wycisnąć z niej ile się da, w sensie aby nie miała dużych start, powinna być obciążana chyba w górnych granicach swoich możliwości(koło 80%). Przy mniejszym obciążeniu pobiera znacznie więcej niż oddaje.
Powiem tak, gdyby nie to że to miejsce na wakacje rodzinne, są dzieci i potrzebuję dużej lodówki, to zostałbym na 12V, dużo mniej strat i znacznie dłużej pracowałby ten układ. Niestety lodówki na 12V są bardzo małe, a do tego kosztują tyle co połowa dobrej instalacji solarnej....

Odpowiedz do tematu