tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacje fotowoltaiczne
Autor Wiadomość
and 

Wysłany: 2015-06-01, 08:34   Instalacje fotowoltaiczne

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i proszę o poradę w doborze komponentów do małej instalacji fotowoltaicznej.Moje zapotrzebowanie na prąd jest 3.5 A maksymalnie. Chodzi mi o dobranie dobrego sprawdzonego panela, nie wiem czy przetwornica sinus pro 1000s 12v albo 2000s 24v jest dobrym wyborem no i nie widem jaki akumulator dobrać pod moje zużycie prądu , a może nie kupować akumulatorów tylko zamiast sinus pro kupić inwerter i pakować prąd bezpośrednio do sieci . Proszę o pomoc w rozwiązaniu moich wątpliwości.Pozdrawiam.

Janek45

Wysłany: 2015-06-02, 18:55   

Zapotrzebowanie na 3,5A jest stałe czy zmienne? Co chcesz zasilać?
Jeśli masz dostęp do sieci 230V to proponuję inwerter.

and 

Wysłany: 2015-06-02, 23:19   

3.5A jest raczej maksymalne mierzyłem wszystkie urządzenia które chcę zasilić to jest telewizor, dekoder, komputer stacjonarny, laptop kiedy jest na ładowarce,lodówka i wszystkie żarówki ledowe w mieszkaniu, sugerowałeś zastosowanie inwertera ale jak nie będzie prądu i będzie późny wieczór to panel nie wyprodukuje mi prądu.

Kwazor 
Elektronik

Wysłany: 2015-06-03, 20:01   

Inwerter i prąd do sieci = składasz wniosek o podpięcie do sieci / zrobisz to bez pozwolenia = długo się nie wypłacisz.

Jak system Off Grid.
Panele minimum 4x250W ( ty potrzebujesz 840VA )
Regulator MPPT Tracer ET3415
Akumulatory na system 48V 100Ah ( nie pchaj się w 24V bo prądy duże)
Przetwornica z pełnym sinusem ( żadna aproskymacja sinusa = lodówka ci nie zastartuje )

Ceny sobie znajdziesz w sieci.

and 

Wysłany: 2015-06-05, 10:43   

Regulatoa MPPT Tracer ET3415 na alegro nie mogłem znaleźć, odnośnie panela, moje zapotrzebowanie na prąd jest 3.5A maksymalnie jak bym włączył wszystkie odbiorniki jednocześnie,czy nie wystarczy mi jeden panel?jakie są akumulatory na system 48v?, system na 24V nie jest dobry?ale na przykład ta przetwornica sinus pro 1000s 12v da mi tylko 3A a to dla mnie trochę za mało a ta sinus pro 2000s 24v jest na 24V

Odpowiedz do tematu